📚 Obľúbená knižná séria Millennium je späť!

V apríli vychádza už siedmy diel s názvom Dievča v orlích pazúroch 🦅

Gorila pozná podrobnosti o pripravovanej knihe z knižnej série Millennium, ktorá patrí medzi najúspešnejšie krimi série poslednej dekády!

Knihu Dievča v orlích pazúroch napísala švédska spisovateľka Karin Smirnoff, ktorá strieda v písaní Davida Lagercrantza, a preto fanúšikovia série kníh Millennium majú veľké očakávania. Či spisovateľka Karin Smirnoff prekvapí, zistíme v apríli, kedy vychádza v poradí 7. kniha série Millennium.

Aký príbeh ťa čaká v knihe Dievča v orlích pazúroch?

Norrland, divoký západ súčasného Švédska. V tieni reflektorov štokholmských médií sa na ďalekom severe odohráva zápas mafiánskych skupín a korporácií o prírodné zdroje a pôdu. Zločinecké gangy sa pri honbe za rozprávkovým bohatstvom nezastavia pred ničím.

Na sever vedie aj cesta Mikaela Blomkvista, ktorý sa má zúčastniť svadby svojej dcéry. Časopis Millennium sa zmenil na podcast a Blomkvist tak prišiel o pozíciu novinára. Netuší však, že na sever cestuje aj Lisbeth Salanderová, aby sa postarala o svoju neter. Ich cesty sa opäť skrížia a udalosti v mestečku Gasskas pripomenú Mikaelovi, že kariéru investigatívneho novinára ešte nemôže zavesiť na klinec.