Dominik Dán napísal knihu Pochovaní zaživa

Viete, ktorý slovenský spisovateľ píše dvakrát do roka tie najlepšie knihy? Dominik Dán! Už v poradí 28. kniha bude niesť priam záhadný názov, ktorý určite osloví verných čitateľov Dominika Dána.

Už sa stalo knižnou tradíciou, že dánovky vychádzajú v lete a v zime. V lete – aby sme mohli čítať novú detektívku cez letnú dovolenku a v zime, aby sme mohli knihu čakať ako vianočný darček. Či je to tak, alebo nie, jedno je isté – fanúšik kníh Dominika Dána sa teší na každú jednu knihu!

Dominik Dán a kniha Pochovaní zaživa

Každý sa túži dožiť staroby, v kruhu svojich najbližších. Mnohým sa celoživotné snaženie podarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnej jesene, iní majú smolu, dožijú sa ignorácie od rodiny a nezriedka im ide o život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy.

Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu – prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci búrlivého leta, počas ktorého ochorel Burger a prišli o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii.

Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol naučiť od najstaršieho z detektívov. Aby toho nebolo dosť, aj spoľahlivý Chosé opúšťa partiu, aby sa na vlastnú päsť vydal po stopách zákerného strelca Gaba.

Kniha vyšla vo vydavateľstve Slovart aj v limitovanom vydaní s podpisom Dominika Dána.