Čo sa stalo po poslednom diele Harryho Pottera?

Od vydania poslednej knihy o okuliarnatom čarodejníkovi Harrym ubehlo takmer 17 rokov.

A hoci touto knihou oficiálna séria končí, z ďalších kníh univerza, autorkineho webu a ostatných kanálov sme sa dozvedeli, čo čaká naše obľúbené postavy. Odpovieme vám napríklad na otázky, ktorá z postáv sa ujme úlohy ministerky mágie, a či sa Harrymu nakoniec podarí dosiahnuť vysnívanú pozíciu aurora.

Kedy vyšiel posledný Harry Potter?

Séria kníh o Harrym Potterovi vychádzala od roku 1997 počnúc prvým dielom Harry Potter a Kameň mudrcov a končiac posledným dielom Harry Potter a Dary smrti, ktorý bol vydaný 21. júla 2007. Na knižnú sériu však voľne nadväzujú aj ďalšie knihy  a krátke poviedky, ktoré vydáva samotná autorka J.K. Rowling. Zdieľa v nich s nami doplňujúce informácie o postavách a ich osudoch pred i po ukončení Harryho Pottera. Čo sa teda stalo po poslednej knihe?

Harry si vzal Ginny Weasleyovú a mali spolu tri deti

Túto informáciu sa dozvedáme už v poslednej kapitole knihy Harry Potter a Dary smrti, ktorá sa odohráva 19 rokov po bitke o Rokfort a porazení Pána zla. Harry s Ginny sprevádzajú svoje deti Albusa, Jamesa a Lily na nástupište 9 a ¾.

Trest pre Umbridgeovú

Dolores Umbridgeová, niekdajšia učiteľka v Rokforte a zamestnankyňa ministerstva mágie, ktorá je mnohými považovaná za najväčšieho zloducha série, bola po bitke o Rokfort a stanovení nového ministerstva uväznená v Azkabane, kde strávila zvyšok svojho života.

Harry sa stal aurorom

Po konci druhej Voldemortovej vlády bolo potrebné vymeniť takmer všetkých zamestnancov ministerstva mágie. Prvým dočasným ministrom sa stal Kingsley Shacklebolt, ktorý sa ujal úlohy obnovenia ministerstva. Niet divu, že si ako hlavu oddelenia aurorov zvolil práve Harryho.

Harry sa stal krstným otcom Teddyho Lupina

Jediný syn Remusa Lupina a Tonksovej, ktorý vďaka bitke o Rokfort osirel. Rodičia mu zomreli, keď mu nebol ani rok, jeho osud je teda veľmi podobný práve osudu Harryho Pottera. Na rozdiel od Harryho mal však Teddy dospievanie v milujúcom zázemí. Jeho krstným otcom sa stal Harry, ktorého často navštevoval a vyrastal u svojej babičky Andromedy, matky Tonksovej.

George Weasley pomenoval svojho syna po zosnulom dvojčati

Jedno z najtragickejších úmrtí série bolo bezpochyby práve to Freda Weasleyho. Jeho dvojča George si vzalo ich spoluhráčku z chrabromilského metlobalového družstva Angelinu Johnsonovú, s ktorou priviedol na svet dve deti: Freda a Roxanne.

Ginny Weasleyová sa na pár rokov stala profesionálnou metlobalovou hráčkou

Ginny nahradila Harryho na pozícii stíhača už v piatej knihe. Aj potom bola nepostrádateľnou hráčkou tímu a po ukončení štúdií v Rokforte sa stala súčasťou profesionálneho tímu Holyheadských harpií. Kariéru ukončila, aby mohla písať športovú rubriku pre Denného proroka.

Harry s Dudleym si k sebe našli cestu

Aj napriek tomu, že ich vzťahy nikdy neboli vrúcne, bratranci, ktorí spolu vyrastali, si k sebe nakoniec našli cestu. Stretávali sa párkrát do roka aj so svojimi rodinami a udržiavali neutrálny vzťah, aj napriek krušnému dospievaniu, ktoré spolu zažívali.

Ron a Hermiona sa vzali

Hoci mnohí fanúšikovia dlho dúfali, že Hermiona skončí s Harrym, autorka mala iné plány. Po rokoch doberania sa v poslednom diele Ron s Hermionou dali konečne dokopy a ich láska vydržala aj po ukončení knižnej série. Po svadbe spolu mali dve deti – Huga a Rose.

Luna Lovegoodová sa vydala za vnuka Newta Scamandera

Aj napriek tomu, že vo filmovom spracovaní posledného dielu sa dozvedáme, že je Neville do Luny zamilovaný, a nakoniec vytvoria pár, v knižnej predlohe je to trochu inak. Luna si vzala Rolfa Scamandera, vnuka Newta Scamandera, autora knihy Fantastické zvery a kde ich nájsť a zároveň hlavného hrdinu rovnomennej filmovej trilógie. Neville naopak skončil s ich bývalou spolužiačkou Hannah Abbottovou.

Hermiona ministerka mágie

Podľa hry Harry Potter a Prekliate dieťa Hermiona získala miesto ministerky mágie, čo spôsobilo v ich domácnosti s Ronom nemalé roztržky.

Nová generácia Malfoyovcov

Draco Malfoy, Harryho školský nepriateľ, sa oženil s Astoriou Greengrassovou a mali spolu syna Scorpia Hyperiona. Ten zohráva jednu z hlavných rolí v hre Harry Potter a Prekliate dieťa.

Teddy Lupin a Viktória Weasleyová

A ktože je Viktória? Dcéra Billa, Ronovho najstaršieho brata, a Fleur. Teddy Lupin už v poslednej kapitole poslednej knihy Harryho Pottera randí s Viktóriou. Týmto zväzkom sa oficiálne stane príbuzným Harryho, ktorý je jeho krstný otec.

 

Inšpiráciu sme čerpali z týchto zdrojov, ktoré nájdeš tu alebo tu